Wśród nas nie brakuje miłośników podróżowania. W dobie Internetu stało się ono prostsze niż kiedykolwiek, ponieważ w sieci działają specjalne serwisy, które umożliwiają między innymi rezerwowanie noclegów. Pozwalają one szybko załatwić niezbędne kwestie związane z każdy wyjazdem, a także zaoszczędzić pieniądze. Co więcej, co jakiś tego rodzaju platformy oferują zniżki swoim użytkownikom. Najlepszym tego przykładem jest Booking.com.

Czym jest Booking.com?

Booking.com to specjalny serwis internetowy, którego podstawową funkcją jest rezerwowanie noclegów. Posiada on w swojej bazie tysiące hoteli i pensjonatów, a także mieszkań przeznaczonych na krótkoterminowy wynajem, które znajdują się w różnych krajach. Oferty można przeglądać z uwzględnieniem wybranych przez siebie kryteriów. W ten sposób można znaleźć miejsce na idealny nocleg nie tylko w czasie wakacyjnego wyjazdu, ale również na przykład podczas podróży służbowej.

Klienci z całego świata docenili Booking.com. Serwis ten posiada niezwykle prosty i przyjazny w obsłudze panel użytkownika, przez co korzystanie z niego jest naprawdę szybkie i przyjemne. Co ważne, dostępnych jest ponad 40 wersji językowych. Dzięki platformie można również na przykład wypożyczyć samochód, który będzie czekał na miejscu. Użytkownicy cenią sobie również możliwość uzyskania zniżki na kolejne rezerwacje.

50 zł zniżki na rezerwację – jak ją uzyskać?

Podmioty, które wystawiają lokale na wynajem w Booking.com, muszą mierzyć się z dużą konkurencją. Stąd też oferują one nierzadko zniżki na rezerwację.

Istnieją dwa sposoby na uzyskanie zniżki w Booking.com. Pierwszym z nich jest skorzystanie z tego linka. W ten sposób można otrzymać 50 zł zwrotu za dokonanie rezerwacji. Jedyny warunek, który musi zostać spełniony, to wartość rezerwacji – musi ona wynosić co najmniej 100 zł. Zwrot pieniędzy zostanie dokonany po zakończeniu pobytu i wymeldowaniu z danego obiektu. Odbędzie się on w formie przelewu na konto powiązane z kartą płatniczą, która została zarejestrowana w serwisie.

Drugi sposób na oszczędzanie to program Genius. Jest on przeznaczony dla osób, które aktywnie korzystają z Booking.com i dostępne są dwa warianty. Pierwszy z poziomów ma charakter dożywotni i można go uzyskać po dokonaniu 2 rezerwacji w ciągu 2 lat. Drugi poziom przeznaczony jest dla bardziej aktywnych osób, które dokonały w przeciągu ostatnich 12 miesięcy 5 rezerwacji. Wówczas w niektórych obiektach mogą one otrzymać nawet 15% zniżki na kolejną rezerwację.

Inne sposoby na oszczędzanie

Booking.com oferuje również inne sposoby na oszczędzanie. Co jakiś czas pojawiają się bowiem promocje dotyczące niektórych obiektów. Ich właściciele oferują zniżki sięgające nawet kilkudziesięciu procent standardowej ceny.

Zamawiając noclegi, warto zwrócić uwagę na kalendarz. Otóż ceny zawsze są wyższe w czasie świąt oraz wydarzeń o charakterze kulturalnym. Najlepszym tego przykładem jest indyjski Festiwal Kolorów czy niemiecki Oktoberfest. Tego typu wydarzenia to okazja do podniesienia cen przez właścicieli obiektów.

Sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest także dokonanie rezerwacji bezzwrotnej. W tym przypadku trzeba być jednak pewnym, że w danym terminie wyjazd będzie mógł się odbyć. W przeciwnym razie pieniądze przeznaczone na rezerwację po prostu przepadną.

Dobrym sposobem jest również zarezerwowanie noclegu last minute, czyli w ostatniej chwili. Niekiedy w ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent ceny standardowej. Nie jest to jednak propozycja dla tych, którzy lubią mieć wszystko z góry zaplanowane.

Korzystanie z platformy Booking.com jest niezwykle proste. Dzięki niej można bowiem zaoszczędzić mnóstwo czasu związanego z poszukiwaniem noclegów potrzebnych podczas planowanych wyjazdów. Jeżeli ktoś aktywnie korzysta z tego serwisu, może liczyć na atrakcyjne zniżki. Dzięki nim spełnianie swoich marzeń związanych z odkrywaniem nowych miejsc na świecie stanie się tańsze, a co za tym idzie, będzie można podróżować częściej. To znakomita propozycja dla wszystkich miłośników podróży.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here