Podróżowanie – obecnie jedna z pasji, którą posiada prawie każdy z nas. Odkrywanie i zwiedzanie różnych zakątków świata jest tak niezwykle ciekawą i pozytywną wizją, że coraz więcej osób marzy o wyjazdach w nieznane. Ale jak podróżować tak, by nie wydawać wszystkich możliwych oszczędności i cieszyć się zwiedzaniem non stop? Wystarczy ograniczyć wydatki na środek transportu – lot samolotem wcale nie musi kosztować fortunę.

Jak szukać tanich lotów – wskazówki dla podróżników

Choć w Polsce lotnisk jest mnóstwo, a linii lotniczych oferujących loty w każdym kierunku świata nie brakuje – bilety lotnicze nie zawsze są w atrakcyjnej cenie. Gdy podróżujemy samotnie bądź we dwoje, nie jest to może najgorsza kwestia w budżecie. Jednakże, pieniądze, które można zaoszczędzić na biletach lotniczych, można przeznaczyć na wiele innych elementów, składających się na udaną podróż. W myśl zasady „mieć, a nie mieć” warto przed wyjazdem przejrzeć różne wyszukiwarki lotów i dowiedzieć się, jak wyszukiwać tanie loty.  

W dobie Internetu bez problemu można sprawdzić wszystkie interesujące nas informacje – również w kwestii lotów lotniczych i ich cen. Wobec tego, każda osoba planująca podróż w dane miejsce, ma możliwość sprawdzenia, czy dostępne są atrakcyjne ceny biletów w jakiejkolwiek linii lotniczej. Warto jednak pamiętać, że wyszukiwanie połączeń lotniczych w dobrej cenie to nie tylko zasługa Internetu i powinniśmy polegać tylko na nim – oto wskazówki, które z pewnością przydadzą się podczas researchu:

  • przede wszystkim termin – elastyczność to bardzo istotna kwestia, bowiem często jest tak, że ten sam lot, którego bilet jednego dnia kosztuje 300 zł, dwa dni później może być już o połowę tańszy. Warto więc wyszukiwać atrakcyjnych lotów, biorąc pod uwagę szeroki okres czasu.
  • weekendy zostawmy innym – jeżeli zależy nam na dobrej cenie biletów lotniczych, to najlepiej szukać ich w terminie, który nie jest zbyt popularny wśród podróżujących. Weekendy, wakacje czy ferie zimowe to czas, kiedy najwięcej osób planuje swoje urlopy – dni powszednie są więc lepszymi kandydatami, jeśli chodzi o niskie ceny lotów. 
  • poluj na oferty last minute – zazwyczaj tego rodzaju oferty mają o wiele niższe ceny biletów lotniczych, niż regularne. Co prawda, ma to swój minus przy organizacji wyjazdu ze względu na ograniczoną ilość czasu, jednak jeżeli spontaniczne wyjazdy nie są nam straszne – to idealny sposób na to, jak wyszukać tanie loty.
  • przeglądaj różne wyszukiwarki lotów – choć technologia bardzo się rozwija, to wyszukiwarki lotów nie są wszechwiedzące i z pewnością nie pokażą wszystkich dostępnych ofert. Warto mieć to na uwadze i posiłkować się kilkoma różnymi stronami. 

Najlepsze wyszukiwarki lotów – ranking

Już wiemy, w jaki sposób najlepiej znaleźć interesujące nas loty w atrakcyjnych cenach. Teraz czas na wyszukiwarki – gdzie szukać tanich lotów? Jakie strony będą najlepsze?

Skyscanner

To jedna z tych wyszukiwarek połączeń lotniczych, z których najczęściej się korzysta. Ciekawą i z pewnością bardzo wygodną opcją jest możliwość zaznaczenia opcji „Wszędzie” w miejscu na kierunek podróży. Umożliwia to wyszukiwanie wielu lotów w atrakcyjnych cenach na całym świecie – jeżeli nie jesteśmy jeszcze zdecydowani, gdzie dokładnie chcielibyśmy polecieć, to właśnie w ten sposób możemy ułatwić sobie wybór. 

Azair

Strona, na której możemy połączenia tanimi liniami lotniczymi. Możemy ustawić dowolne miejsce wylotu i przylotu, a system wyszuka nam najtańsze dostępne połączenia. Dla precyzyjniejszych wyników połączeń, istnieje możliwość zmiany ustawień dużej ilości filtrów.

Kayak 

Za pomocą opcji „Explore”, wyszukiwarka przeniesie nas do szerokiego wyboru lotów w każdym możliwym kierunku. Wyszukiwanie najtańszych biletów lotniczych wyświetla się za pomocą mapy, na której zaznaczone są loty w najlepszej cenie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here