Karta ułatwiająca życie w podróży

Szybko, łatwo i wygodnie – tak można określić transakcje kartą Revolut. Produkt brytyjskiego start-up’u, zarówno fizyczny jak i w postaci aplikacji mobilnej, który ma za zadanie ułatwić dokonywanie płatności w dowolnym miejscu na Świecie i w dowolnej walucie, szczególnie przydatny dla podróżujących.Brzmi na prawdę dobrze, prawda ? Sprawdźmy, co jeszcze nam oferuje, czym jest i jak działa Revolut.

Revolut jak założyć i jakie są koszty

Założenie konta Revolut jest dziecinnie proste, wystarczy parę chwil, by zalogować się do konta – istnieje też możliwość zamówienia fizycznej karty (najczęściej przysyłana jest na nasz adres za darmo w ciągu kilku dni roboczych) i tutaj mamy kilka wariantów kont.

Pierwszy wariant jest całkowicie bezpłatny. Niewiarygodne? A jednak! Oczywiście są też pewne warunki, które należy spełnić, aby korzystanie z karty odbyło się bez dodatkowych prowizji. Kwota wypłat z bankomatów nie może przekroczyć równowartości 800 PLN miesięcznie. Należy też pamiętać, że w ciągu miesiąca możemy korzystać  z wymiany maksymalnie 30 walut, i aby łączna kwota przewalutowania nie była wyższa niż 20 000 PLN. Jest to idealne rozwiązanie dla osób podróżujących sporadycznie, które nie potrzebują wypłacania zbyt dużej ilości gotówki w trakcie swoich wojaży.

Konto Premium oferuje wypłaty z bankomatów do 1600 PLN. Ubezpieczenie medyczne, ubezpieczenie lotów i bagażu – to tylko nieliczne z benefitów jakie oferuje ten wariant, za który zapłacimy 29,99 zł miesięcznie. Najdroższe jest oczywiście konto Revolut Metal, które posiada największy wachlarz możliwości. Za 49,99 zł miesięcznie, otrzymujemy wypłaty z bankomatów na całym Świecie do 2400 PLN bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a prócz ubezpieczenia również wstęp do loży na lotnisku (w przypadku opóźnienia lotu) i zwrot w postaci 0,1 % w Europie oraz 1% poza Europą – od wartości każdej dokonanej płatności. Wariant Metal to opcja dla tych, którzy praktycznie żyją na walizkach. Jesteśmy pewni, że pośród tych propozycji, każdy podróżnik znajdzie coś dla siebie.

Kantor w kieszeni i dowolna liczba kont walutowych

Posiadając kartę Revolut możemy czuć się komfortowo w każdej podróży, a wszystko za sprawą tego, że gdziekolwiek jesteś – możesz dokonywać transakcji w dowolnej walucie. Konto Revolut doładowujemy z innego rachunku bankowego, przelewy można realizować również pomiędzy kontami Revolut. Co ciekawe, pieniądze trafiają na naszą wirtualną kartę Revolut błyskawicznie. Stąd możemy już wymienić pieniądze umieszczając je na subkoncie w dowolnej, wybranej przez nas walucie. Dostęp mamy aż do 150 walut! To na prawdę ułatwia podróżowanie, co więcej, kiedy na subkoncie zabraknie nam pieniędzy w danej walucie, nadal możemy dokonywać płatności kartą. Pieniądze zostaną wówczas pobrane z konta, na którym mamy najwięcej środków i automatycznie przewalutowane. Warto dodać, że Revolut kurs walut ma zazwyczaj dużo korzystniejszy niż kantory. Wszystko może odbywać się na poziomie aplikacji w Twoim telefonie.

Czy Revolut ma jakieś minusy

No dobrze, wymieniliśmy tyle zalet posiadania konta Revolut, że nasuwa się myśl: „Gdzie tu jest haczyk?”. To o czym każdy posiadacz wiedzieć powinien to min. to, że operacje wymiany walut w soboty i niedziele, realizowane są po kursie z minionego piątku, powiększonym o 0,5 % marżę. Wymiana UAH oraz THB zawsze realizowana jest z marżą 1%, natomiast w weekend dodatkowo doliczany jest kolejny 1 %.

Dla zwolenników płacenia gotówką, uciążliwe może się okazać, że mamy narzucony limit darmowych wypłat z bankomatu, a po ich przekroczeniu od każdej wypłaty zostanie potrącona prowizja w postaci 2% od wartości transakcji. Pamiętajmy również że Revolut nie jest bankiem, a instytucją pieniądza elektronicznego, co za tym idzie nie mamy dostępu do stacjonarnych placówek. W przypadku problemów pozostaje nam dzwonić na infolinię obsługiwaną w języku angielskim. Nasze pieniądze nie podlegają też oprocentowaniu.

Konto Revolut mimo wymienionych minusów, posiada praktycznie same zalety. Kiedy podróżujemy, chcemy mieć swobodny dostęp do pieniędzy, nie biegać po obcym mieście w poszukiwaniu kantoru. Daje również możliwość skorzystania z ubezpieczenia medycznego, co za granicą jest niezwykle istotne. Korzystne kursy walut także przemawiają na korzyść Revoluta. Możemy śmiało polecić ten rodzaj konta każdemu podróżnikowi. Pewne jest, że gdy wybierzesz odpowiedni dla siebie wariant, Twoje podróże będą znacznie łatwiejsze, a przy okazji możesz sporo zaoszczędzić – zarówno czasu jak i pieniędzy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here