Kwiecień jest bardzo zaskakujący ze względu choćby na przysłowie „kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy i trochę lata”. W praktyce to się zdecydowanie sprawdza. Zazwyczaj temperatury w pierwszej połowie tego miesiąca nie są zadawalające, są niskie i przypominają jeszcze o trwającej trochę zimie, ale druga połowa jest bardzo często słoneczna i każdy przypomina sobie wtedy, że najwyższy czas na planowanie urlopu. Biura podróży w tym okresie mają bardzo dużo pracy.

Oferta letnia obozów jest już wówczas gotowa do sprzedaży. Rodzice zaczynają rezerwować miejsca dla swoich dzieci na obóz letni. W tym sezonie największą popularnością cieszy się obóz sportowy. Dzieci w obecnym roku szkolnym, nie miały zbytnio możliwości uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego, z tego powodu rodzice chcą, aby ich pociechy w wakacje miały jak najwięcej aktywnych zajęć. Obóz sportowy jest najlepszym rozwiązaniem. Warto wyszukać, odpowiednią ofertę i dokonać rezerwacji na taki obóz sportowy już teraz.

Biura podróży działają zarówno stacjonarnie jak i online. Oferty obozu sportowego są bardzo różne. Na pewno każdy, kto chce jechać na obóz sportowy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wyjazdy organizowane są przez całe wakacje, w różnych częściach Polski. Naprawdę jest w czym wybierać. Nie ma znaczenia płeć, wiek czy też poziom umiejętności. Oferty obozu sportowego są dla każdego dziecka, dla, dziewczyn, dla chłopaków, dla młodszych i starszych dla pocztujących jak i zaawansowanych. Wystarczy tylko odwiedzić biuro podróży stacjonarne i te online, podać kryteria jakie nas interesują i zaczekać na propozycję od specjalisty turystycznego.

Obóz sportowy (https://www.kogis.pl/tematyki-obozow/sportowe/) ma różne profile. Może być ogólnosportowy, ale także koszykarski, piłkarski, tenisowy, siatkarski, nurkowy, tenisowy czy jeździecki. Ceny obozu sportowego są różne. Na rynku turystycznym można znaleźć obozy sportowe już od kwoty około 1600 zł. Oczywiście tańsza cena nie koniecznie będzie przekładała się na jakość. Zazwyczaj obóz sportowy o niskiej cenie trwa 7 dni, w programie jest mało zajęć i nie ma wycieczek autokarowych. Cena również jest zależna od tematyki sportowej. Najdroższe są obozy z kursami specjalistycznymi, wspinaczkowe, konne, żeglarskie i windsurfingowe. Jednak jest bardzo wiele niedrogich – obóz sportowy z piłką nożną, obóz sportowy wodny, obóz sportowy z paintballem, czy kolonia ogólnosportowa.

W każdym obozie sportowym codziennie są trzy kilkugodzinne bloki zajęciowe. Pierwszy blok poświęcony jest na zajęcia sportowe, drugi i trzeci blok to czas na zajęcia integracyjne dla całego obozu. Obozy sportowe dla dzieci są mniej forsujące niż te dla młodzieży. Na obozie sportowym o tematyce ogólniej dla obozowiczów prowadzone są zajęcia np. z piłki siatkowej, nożnej, badmintona, lekkoatletki, tańca, kajakarstwa, żeglarstwa (w przypadku obozu sportowego nad jeziorem), fitnessu, crossfitu i innych. Na takich wyjazdach uczestnicy mają możliwość poprawy swojej kondycji fizycznej, spalenia kalorii w bardzo przyjemny sposób i wśród rówieśników.

Obóz sportowy to nie tylko zajęcia sportowe ale także dobra zabawa. Wychowawcy zawsze o tym pamiętają, dlatego jak dziecko nie ma siły, to może sobie spokojnie odpocząć. Nikt nikogo nie gania i nie zmusza, każdy pracuje w indywidualnym tempie, nie ma rywalizacji. Zajęcia na obozie sportowym mają mieć charakter przede wszystkim świetnej przygody, którą dzieci zapamiętają na długie lata, i z miłą chęcią będą wracały na obozy sportowe.

Obóz sportowy to super pomysł na spędzenie wakacji. Dzieci i młodzież uwielbiają aktywność fizyczną. Na takim wyjeździe mają okazję odpocząć aktywnie wśród rówieśników. Warto pojechać na obóz sportowy i zarezerwować miejsce jak najszybciej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here