Bywa, że koszty zakwaterowania są znacznie wyższe niżeli bilety lotnicze. Zbyt duże koszta wyprawy już od samego początku niekiedy decydują o zaniechaniu podróży. Nie wszyscy jednak znają najciekawsze portale z noclegami. Wiadomo, że kwestia ta różnić się będzie od różnych celów podróży. Bowiem niektórzy ludzie nie wyobrażają sobie wycieczki bez hotelu i all inclusive. Inni z kolei stawiają na zwiedzanie czy wylegiwanie się na plaży. Dla takich podróżników noclegi za grosze są najlepszych rozwiązaniem, gdyż zaoszczędzone pieniądze mogą spożytkować na dowolne przyjemności. Jak i gdzie najlepiej szukać takich noclegów?

Dlaczego warto zdecydować się na tanie nocowanie?

Niewątpliwie tani nocleg niesie za sobą wiele pozytywnych, jak i negatywnych aspektów. Każdy z podróżujących wyjeżdża i planuje wypad za granicę w oparciu o indywidualne potrzeby. Jeśli więc mniej wygodne łóżko, zatłoczona łazienka lub kuchnia nie stanowią dla Ciebie problemu, to jest to doskonała metoda na zaoszczędzenie pieniędzy. Oszczędności można wykorzystać na dobre lokalne jedzenie lub pamiątki dla siebie i bliskich. Jeśli zdecydujesz się na nocleg w hostelu, przez couchsurfing lub u lokalnej rodziny, możesz liczyć na poznanie kraju od kuchni. Zakulisowe doświadczenia są z pewnością warte więcej niż cokolwiek innego. Tylko w ten sposób można odkryć państwo i jego kulturę możliwie najbardziej. Darmowe noclegi u ludzi to również szansa na nawiązanie niezapomnianych przyjaźni i relacji.

Oszczędzanie na nocleg

Darmowe lub tanie zakwaterowanie można zorganizować sobie wyjątkowo łatwo. Oczywiście znajomości się również przydają. Jednak naprzeciw potrzebom podróżnikom wyszło wiele portali, takich jak m.in. Airbnb lub Couchsurfing.

  • Airnb jest serwisem do rezerwacji noclegów, w którym prywatne mieszkania i domy udostępniają wcześniej zweryfikowani gospodarze. 
  • Couchsurfing jest z kolei platformą, na której właściciele swoich domów lub mieszkań oferują podróżnikom darmowy nocleg, czy to w oddzielnym pokoju, na kanapie w salonie lub na materacu.

Jak inaczej można zaoszczędzić na noclegu? Jeżeli odwiedzamy kraj ciepły, sprawdzi się wówczas podróżowanie z własnym namiotem i śpiworem, by spać pod gwiazdami. Pola namiotowe wychodzą znacznie taniej aniżeli drogie hotele. Ponadto można rozłożyć się niedaleko plaży i pośród pięknej przyrody. Jak jeszcze szukać tanich noclegów? Można zerknąć na kupony na grouponie lub poszukać ofert hoteli last minute.

Jednak osoby, które interesuje oszczędzanie na noclegu zapewne nie zdziwi propozycja zatrzymania się w hostelu. Dlaczego? Hostele zazwyczaj są położone w samym centrum miasta. Atrakcyjna lokalizacja, a także wyjątkowo niska cena ściąga rokrocznie miliony ludzi. Wieloosobowe pokoje, łóżka piętrowe i wspólna łazienka dla niektórych jednak mogą stanowić ogromny problem. Zazwyczaj dostajemy darmową papierową mapę do zwiedzania okolicy i zyskujemy nowych przyjaciół, otaczając się z ludźmi z całego świata, którzy gotowi są opowiedzieć nam o swojej kulturze.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here