Zakup przyczepy kempingowej to marzenie niejednej rodziny, która pokochała karawaning i nie wyobraża sobie innej formy spędzania wolnego czasu, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Własna przyczepa daje niezależność, można ją dowolnie urządzić i wykorzystywać wedle uznania. Czołowi producenci oferują duży wybór rodzinnych przyczep kempingowych, które mają kilka charakterystycznych cech. Najważniejsze z nich omawiamy w naszym poradniku.

Duża ilość miejsca

Podstawowym wyróżnikiem rodzinnych przyczep kempingowych jest przestronność. Są to znacznie większe (dłuższe) przyczepy, co przekłada się na ilość miejsca. W rodzinnych przyczepach można liczyć nie tylko na osobną sypialnię, pełnowymiarowy aneks kuchenny czy łóżko piętrowe dla dzieci, ale też łazienkę z toaletą i osobnym prysznicem.

Super funkcjonalność

Pod względem funkcjonalności rodzinne przyczepy kempingowe wypadają wręcz wzorowo. Znajdziemy w nich mnóstwo przemyślanych rozwiązań i udogodnień z myślą o rodzinach, jak telewizja satelitarna, dużo szafek kuchennych, powiększony garaż na rodzinne bagaże, ogrzewanie podłogowe czy powiększony zbiornik na szarą wodę. Do tego dochodzi praktyczne wyposażenie, wliczając w to piekarnik, pojemną lodówkę czy blaty kuchenne do wygodnego przygotowywania posiłków.

Wiele miejsc do spania

Pełnoprawna rodzinna przyczepa kempingowa musi gwarantować każdemu z podróżnych własne miejsce do spania – i to takie, które jest dostępne przez cały czas, nie wymagając np. składania siedzisk w aneksie jadalnianym.

Wybierając przyczepę warto kierować się informacją, ile miejsc do spania w niej przewidziano i czy są to rzeczywiście osobne łóżka (wliczając łóżko małżeńskie w sypialni rodziców).

Sporo schowków

Od rodzinnej przyczepy kempingowej należy oczekiwać, że pomieści wszystkie rzeczy potrzebne na dłuższy wyjazd. Karawaning wymaga, aby być przygotowanym na każdą pogodę, stąd rodziny zwykle zabierają ze sobą wiele ubrań na zmianę, mnóstwo zabawek, gry planszowe, książki, akcesoria kuchenne itd. Przyczepa powinna nie tylko to wszystko pomieścić, ale też zapewnić komfortowy dostęp do poszczególnych rzeczy.

Więcej o rodzinnych przyczepach kempingowych czytaj też w artykule na stronie https://hymerpoznan.pl/rodzinna-przyczepa-kempingowa-co-ja-wyroznia-pomagamy-w-wyborze/.

Kiedy warto kupić rodzinną przyczepę kempingową?

Rodzinna przyczepa kempingowa to świetny wybór przede wszystkim dla większej rodziny, na przykład 2+3. W tym przypadku kluczowe znaczenie ma to, aby każdy z podróżnych miał własne miejsce do spania, najlepiej w formie osobnego łóżka (np. piętrowego).

Ponieważ mówimy tutaj o dużych przyczepach kempingowych, to zakup rodzinnego modelu można rekomendować również:

  • Osobom, które potrzebują większej przestrzeni;
  • Osobom, które planują spędzać w przyczepie dużo czasu, na przykład kilka tygodni na jednym kempingu;
  • Osobom, które mają doświadczenie w podróżowaniu z przyczepą i wystarczające umiejętności do holowania dłuższego pojazdu kempingowego;

Decydując się na zakup rodzinnej przyczepy kempingowej zawsze należy zacząć od zajrzenia do dowodu rejestracyjnego samochodu (pozycja O.1). Znajduje się tam informacja na temat dopuszczalnego DMC holowanej przyczepy.

Jest to o tyle ważne, że rodzinne przyczepy z reguły mają stosunkowo wysokie DMC i może się okazać, że wstępnie upatrzony model po prostu nie będzie pasować do posiadanego samochodu.

Gdzie kupisz rodzinną przyczepę kempingową i jaką wybrać?

Przyczepy zaprojektowane stricte z myślą o rodzinach, w tym dużych, mają wszyscy czołowi producenci – na przykład niemiecka marka Buerstener, z której ofertą możesz się zapoznać na stronie https://hymerpoznan.pl/buerstner/przyczepy-campingowe/.

Rodzinne przyczepy kempingowe Buerstner są dostępne w ofercie autoryzowanego dealera marki, Hymer Poznań. Salon znajduje się w Sadach koło Poznania. Możesz w nim liczyć na fachowe doradztwo, wyposażyć swoją nową przyczepę w dodatkowe elementy (np. klimatyzację czy markizę) oraz skorzystać z atrakcyjnych form finansowania zakupu, w tym leasingu 103,9%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here