Dublin to stolica Irlandii, którą nie tylko warto, ale i trzeba zwiedzić. To miasto klimatyczne, z ciekawymi zabytkami, pubami i specyficzną atmosferą. Na wycieczkę po tym wyjątkowym mieście możemy się udać na dłużej ale i np. w weekend na 2 dni.

Co warto zobaczyć w Dublinie? 

Ciekawych miejsc w Dublinie jest dużo, a zwiedzanie warto zacząć od Dublińskiego Zamku, który wybudowany został w latach 1208 – 1220. To obecnie jeden z ważniejszych budynków rządowych w stolicy, ale przez długie stulecia był symbolem brytyjskiego dominacji nad narodem irlandzkim. Warta zwiedzenia jest też szarokamienna katedra św. Patryka. To największy budynek sakralny w Irlandii, gdzie po opłacie możemy ją dokładnie obejrzeć. W kompleksie jest Budynek Uniwersytetu Irlandii założony w 1592 roku ze znaną i sławną Księgą Kells. Te zabytki w Dublinie na pewno warto zobaczyć.

W pierwszym dniu pobytu, razem z przyjaciółmi zwiedzaliśmy też inne, ciekawe miejsca w Dublinie, ale będąc w Irlandii nie sposób nie przejechać się dwupiętrowym autobusem, które w Dublinie mają żółte i granatowe kolory. Szczerze mówiąc dla mnie była to wspaniała rozrywka. Zwykły przejazd autobusem, ale przy tej okazji mogłam z bliska podpatrzeć normalnych, zwykłych mieszkańców stolicy, jak i podziwiać zza szyb całe miasto.

Dublin, co zwiedzić?

Ciekawym, ale i obowiązkowym miejscem do zwiedzenia w Dublinie jest sławne na cały świat Muzeum Guinnessa. Można wykupić tu bilety i podziwiać te oryginalne miejsce razem z przewodnikiem lub zupełnie samemu. Mieści się w starym budynku z 1902 roku, w którym wcześniej był magazyn służący do przechowywania fermentującego piwa. W środku jest mnóstwo wystaw, historycznych eksponatów związanych z Guinessem, a na ostatnim piętrze znajdziemy niesamowity pub, co ciekawe będący zarazem jednym z najlepszych punktów widokowych na całe miasto Dublin. Na środku znajduje się obszerny bar, a dookoła rozstawione stoliki przy oszklonych ścianach. Rocznie miejsce to podobno odwiedza ponad milion osób i większość z nich uważa, że to jeden z najciekawszych punktów wyprawy do Dublina.

Dublin, atrakcje turysrtyczne

Oczywiście atrakcji w Dublinie jest wiele, ale raj na ziemi na pewno będą mieli tu smakosze piwa. Osobiście drugi dzień pobytu w Dublinie, wraz z przyjaciółmi przeznaczyliśmy na wyjątkową podróż po pubach. W tej klimatycznej stolicy Irlandii jest ich mnóstwo. To miejsca z wieloma gatunkami piwa, niesamowitym wystrojem wnętrz i z ciekawymi ludźmi. Przez Dublin przepływa rzeka Liffey,, a od jej południowej strony jest np. świetny pub The Stag’s Head, w którym spędziliśmy trochę czasu, podziwiając wspaniałe klimatyczne witraże, ale i całe wnętrze. Spożywanie piwa w takim miejscu jest na pewno jakąś odmianą i dużym przeżyciem. To podobno bardzo popularny w Dublinie pub, gdzie wieczorami ciężko jest znaleźć wolne miejsce. Warte polecenia są też inne puby w Dublinie np. The Long Hall z kratowym piwem i bardzo dobrym jedzeniem, czy pub Mulligan Grocer.  Prawie wszystkie puby są urządzone w specyficzny sposób. Oczywiście podczas zwiedzania tych miejsc poznaliśmy wielu sympatycznych Irlandczyków, którzy okazali się całkiem sympatycznymi osobami. 

The Temple Bar Dublin

Dublin miasto specyficzne

Dublin jest miastem klimatycznym. Nie każdemu tu się spodoba, ale wystarczy przyjechać tylko na weekend, aby się przekonać jak jest tu naprawdę. Ciekawych miejsc w Irlandii jest dużo, ale właśnie w stolicy warto zacząć swoją Irlandzką przygodę.

Warte polecenia są też inne, ciekawe miejsca w Dublinie. Wrażenie robi kładka dla pieszych łącząca rozrywkowy Temple Bar z handlową dzielnicą Liffey, gdzie dzięki nowoczesnej technologii zbudowano taką strukturę, która wykorzystuje oryginalne elementy mostu, byłe, brytyjskie więzienie Kilmainham, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, park miejski Phoenix Park utworzony w 1745 roku, czy siedziba banku przy ulicy Mespil Road. Te miejsca w Dublinie rezerwuję sobie na następny wolny weekend od pracy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here